Zalety głośnego czytania dzieciom

Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można.
                                          Kornel Makuszyński

Drodzy Rodzice. Gorąco zachęcam do odwiedzania naszej szkolnej biblioteki i korzystania z zakupionych nowości.Czytajmy dzieciom od pierwszych dni życia. Z pewnością zauważacie Państwo coraz bardziej uproszczony sposób porozumiewania się za pomoca SMS-ów, mejli, piktogramów.Otaczające nas media elektroniczne nie są w stanie zastąpić emocjonalnego kontaktu z osobą mu czytającą.

Zalety głośnego czytania dzieciom

1. Poprzez czytanie budujemy więź, bliskość, zapewniamy poczucie

bezpieczeństwa.

2. Kształtujemy poprawność języka, wzbogacamy go.

3. Ułatwiamy dzieciom naukę i pomagamy odnieść sukces w szkole.

4. Głośne czytanie jest wspaniałą  formą spędzania wolnego czasu.

5. W czytanych książkach dzieci znajdują wskazówki do życia, budują własny system wartości.

6. Dzięki wspólnemu czytaniu kształtuje się na całe życie nawyk czytania.

7. Czytanie wieczorem uspokaja nasze dzieci, wycisza je, daje wytchnienie po szkolnych emocjach.

8.Czytanie rozbudza w dzieciach ciekawość świata.

9.Wspólne czytanie z dzieckiem pomoże mu pokonać wiele problemów  dorastania, pomaga mu zrozumieć siebie i innych.

10.Czytanie jest profilaktyką przed zagrożeniami kultury masowej, komputerami, telewizją , internetem.