21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Broniąc języka, bronimy samej istoty naszej kultury J.Iwaszkiewicz

Dnia 21 lutego  w środę obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. I tak dla uczczenia święta języka polskiego szkolna biblioteka z pomocą uczniów z klasy 7B zorganizowała szereg działań promujących Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na przerwach  prowadzili dla swoich  kolegów i koleżanek z innych klas różne zabawy językowe w postaci zagadek i zabaw z literami. Spisali się na medal. W Kąciku Językowym były więc: rebusy, krzyżówki, zagadki ortograficzne, ukryte słowa, łamańce językowe, rymy. Za każde prawidłowe rozwiązanie zadań uczniowie otrzymywali nagrodę – kalendarzyk lub zakładkę do książki. Zabawy te cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów, o czym świadczyły długie kolejki. Spróbujcie i Wy zostać mistrzem wymowy: Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły zatem w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych. Dzięki takim akcjom będziemy z pewnością  świadomymi użytkownikami języka ojczystego.