• Półkolonie letnie w SP20

  Zapraszamy do udziału dzieci w półkoloniach letnich organizowanych w Szkole Podstawowej nr 20 w Szczecinie w terminach:

  25.06.2018r. - 29.06.2018r. - I turnus

  02.07.2018r. - 06.07.2018r. - II turnus

  09.07.2018r. - 13.07.2018r. - III turnus

  Harmonogram rekrutacji uczestników półkolonii letnich w SP 20 w Szczecinie:

  22.05.2018r. - 28.05.2018r. - składanie przez rodziców dzieci z klas I - VII (pierwszeństwo mają uczniowie klas I-III) poprawnie wypełnionych kart kwalifikacyjnych uczestnictwa w półkolonii letniej oraz podpisanego regulaminu (karty kwalifikacyjne i regulamin są dostępne w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły)

  05.06.2018r. wywieszenie listy zakwalifikowanych uczestników na półkolonie letnie

  06.06.2018r. - 15.06.2018r. wpłaty (130 zł za tydzień) wyłącznie przelewem na konto 44 1020 4795 0000 9102 0278 5400 z dopiskiem: nazwisko i imię dziecka, termin turnusu.

  karta_uczestnika_polkolonii.odt

  ramowy_plan_zajec_regulamin.doc

   

 • Zaproszenie na festyn 26 maja 2018r.

  Zaproszenie na festyn 26 maja 2018r.
  21.05.2018
 • OJCÓW, TATRY, PIENINY, KRAKÓW
  16.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii OJCÓW, TATRY, PIENINY, KRAKÓW.

 • DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez koło ekologiczne prowadzone przez panią Małgorzatę Grzeszczak. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. Młodzież segregowała śmieci, rozwiązywała zagadki, słuchała wierszy o przyrodzie, ślubowała chronić środowisko. Samorząd Uczniowski przygotował gry i zabawy, które odbywały się na przerwie. W szkole zazieleniło się, ponieważ uczniowie w tym dniu ubrali się na zielono.

 • Szanowni Państwo, zamieszam poniżej zaproszenie na konferencję zorganizowaną przez Kuratorium Oświaty.

  Jolanta Cepińska

   

   

  Szanowni Państwo Dyrektorzy 

  szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących,

   

  pragnę zaprosić Państwa, Nauczycieli oraz Rodziców uczniów do udziału w konferencji pt. „Chcesz mieć rację czy relacje” – wychowawcza rola szkoły, która odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00 - 14.40 w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie, ul. Świętoborzyców 40.

   

  Celem konferencji jest wsparcie szkół w pełnieniu ich wychowawczej roli, jak również prezentacja programu pn. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, wskazującego dobre praktyki w nawiązywaniu ścisłych relacji pomiędzy szkołą a rodzicami i ich dziećmi. Program kładzie także nacisk na zmianę wychowawczych postaw rodziców i wychowawców.

   

  Harmonogram konferencji:

   

  11.00 – 11.05 – otwarcie konferencji i przywitanie uczestników – Zachodniopomorski Kurator Oświaty;

  11.05 – 11.20 – wystąpienie Podsekretarza Stanu w MEN;

  11.20 – 12.20 – „Wychowawcza rola szkoły – wychowanie dla wartości” - pani Teresa Ogniewska – konsultant Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie;

  12.20 – 12.50 – Szkoła dla rodziców i wychowawców - pani Małgorzata Mazur i pani Agnieszka Kop-Ostrowska- trenerzy Szkoły dla Rodziców i Wychowawców – Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie;

  12.50 – 13.10 – przerwa kawowa;

  13.10 – 13.55 – „Granice i konsekwencje w wychowaniu” – pani  Agnieszka Kop- Ostrowska; 

  13.55 – 14.35 – „Efektywny dialog z rodzicami” – pani Małgorzata Mazur;

  14.35 – 14.40 – zakończenie konferencji.

   

   

  Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy

   

  Zachodniopomorski Kurator Oświaty

  Magdalena Zarębska - Kulesza

 • WIZYTA TĘCZOWEGO PRZEDSZKOLA

  W środę 4 kwietnia br. dzieci z Tęczowego Przedszkola odwiedziły naszą szkołę. Celem  wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Nasi podopieczni zostali bardzo miło przyjęci. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach czytelniczych. Jednocześnie umożliwiono im zwiedzanie sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, biblioteki oraz stołówki. Dzieci obdarowane prezentami, pełne wrażeń wróciły do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi przedszkolakami oraz rodzicami.

 • WIOSNA - ZDJĘCIA KASI B. z 5A
  08.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIOSNA - ZDJĘCIA KASI B. z 5A.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY "PI"
  29.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY "PI".

 • SNIADANIE "NA TRAWIE"
  23.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SNIADANIE "NA TRAWIE".

 • WIZYTA STUDENTÓW W RAMACH WSPÓŁPRACY Z AIESEC

  W dniach  od 26 lutego do 9 marca 2018 r. gościli w naszej szkole studenci z Chin i z Turcji ( Shirley i Omar). Podczas lekcji języka angielskiego prezentowali oni swoje kraje. W klasach młodszych uczniowie poznali legendę o uwięzionej córce sułtana  w wieży Leandra w Stambule oraz nauczyli się rysować chińskie  misie panda. Uczniowie klas starszych poznali różnicę pomiędzy świętami Bożego Narodzenia i Ramadanem, odetchnęli z ulgą po prezentacji Shirley na temat dyscypliny w chińskich szkołach oraz obeszli się smakiem, gdy Omar opowiadał o pysznej tureckiej baklavie. 

 • WIRTUALNY SPACER PO NASZEJ SZKOLE

  Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań Małgorzaty Kity i Żanetty Petryniak podjęli się projektu mającego na celu promocję naszej placówki. Został nakręcony krótki film będący wirtualnym spacerem po SP 20. Oprowadziły nas Kamila Hes oraz Karolina Goździewska, a za kamerą ukrywał się nasz absolwent oraz rodzic dwóch uczniów -  pan Karol Burdzicki.  Zostały przedstawione ciekawe lekcje, np. chemii czy biologii oraz  praca w kołach zainteresowań. 

  Efekty pracy można podziwiać po kliknięciu na link "Spacer po szkole".

  Zapraszamy wszystkich do wspólnej przechadzki!

   


   

 • TURNIEJ "DZIKICH DRUŻYN"

  TURNIEJ "DZIKICH DRUŻYN"

  24 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłkarskim „Dzikich drużyn”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 55 i Radę Osiedla „Pomorzany” w dwóch kategoriach wiekowych: drużyna chłopców z klas VII-VI oraz V-IV. Do południa walczyła starsza grupa w składzie: Maciej Stepień, Mateusz Pietras, Maciej Jurek, Paweł Ratajczak, Hubert Zaręba, Mateusz Kaczmarek, Mateusz Stawowy. Chłopcy wywalczyli trzecie miejsce, a Mateusz Stawowy został najlepszym bramkarzem turnieju. Po godzinie dwunastej do rywalizacji przystąpili młodsi reprezentanci naszej szkoły w składzie: Filip Mikołajczyk, Kacper Kamer, Szymon Tomkowicz, Krzysztof Kudyba, Marcin Marciniak, Miłosz Bielecki. Im również udało się zająć trzecie miejsce w turnieju. Chłopcy otrzymali pamiątkowy puchar i medal oraz słodkie upominki.

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP 20 zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 07.03.2018r. w godz. 15.00- 18.00. To doskonała okazja, aby lepiej poznać naszą szkołę. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące naszej placówki.

  W programie między innymi:

  • prezentacja bazy lokalowej i dydaktycznej szkoły;
  • zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły;
  • pokaz różnorodnych zajęć dydaktycznych;
  • rozmowy indywidualne z nauczycielami i pracownikami szkoły;
  • możliwość uczestniczenia w zabawach i grach sportowych;
  • wystawy osiągnięć i prac naszych wychowanków.
 • NOC BIOLOGÓW

  12 stycznia 2018r. członkowie Koła biologicznego wzięli udział w Nocy Biologów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie najpierw obejrzeli wystawę „Pajęczaki i owady egzotyczne. Rośliny owadożerne”. Zapoznali się też z kolekcją ciekawych owadów, takich jak straszyki, modliszki, karaczany oraz pająkami ptasznikami i skorpionami. Odważni mogli pogłaskać liściołaza oraz zanurzyć dłoń w tajemniczym pudełku, na którego dnie spoczywał ruchomy piasek, który okazał się być… larwami mączników. Uczestnicy spotkali się również z pracownikami służby celnej, którzy opowiedzieli o problemie nielegalnego handlu w krajach tropikalnych przedmiotami wyprodukowanymi ze zwierząt egzotycznych, np. torebkami ze skóry węży czy figurkami z kości słoniowej. Kolejną atrakcją był udział w zajęciach w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody. Oglądając wystawę „Grzyby i ich tajemnice” uczniowie zaznajomili się z bogactwem świata grzybów występujących w naszych lasach, uczyli się odróżniać gatunki jadalne od ich trujących sobowtórów, a co najważniejsze, każdy okaz mogli obejrzeć, dotknąć, powąchać. Ostatnim punktem programu był udział w warsztatach „Co nas kręci w nosie”, podczas których uczestniczy obejrzeli pokaz multimedialny o alergii pyłkowej, poznali rośliny najczęściej wywołujące uczulenia, a następnie oglądali pod mikroskopem ziarna pyłku różnych gatunków drzew. Mogli też samodzielnie wykonać preparaty z własnego włosa i obejrzeć je pod dużym powiększeniem.

  Udział w Nocy Biologów był dla członków Koła biologicznego ciekawym doświadczeniem. Uczestnicy  poszerzyli swoją wiedzę i mogli choć na chwilę wcielić się w rolę naukowców. Wizyta na Wydziale Biologii tak bardzo się podobała, że uczniowie już teraz planują swoją obecność w kolejnym wydarzeniu – Wiośnie Biologów.

 • FERIE W SZKOLE

  W dniach od 15.01. do 26.01. 2018r. po raz kolejny w naszej szkole zorganizowane zostały zimowe półkolonie. Udział w nich wzięło 50 uczniów z klas 1-4. Półkoloniści uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, modelarskich, czytelniczych. Przeprowadzali eksperymenty, uczestniczyli w karaoke,  zwiedzili Książnicę Pomorską. Aktywnie spędzili czas w kręgielni i na zajęciach w IPN-ie. Obejrzeli 2 seanse filmowe w kinie „Helios” i przedstawienie teatralne„ Pchła szachrajka”.

  Półkolonie przyniosły dużo zadowolenia naszym uczniom i okazały się atrakcyjną i ciekawą propozycją spędzenia ferii zimowych.

 • Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę w dniu 29 stycznia 2018r. wg harmonogramu:

  Klasa Godzina Sala Wychowawca
  0 18:00 21

  P.Olejniczak, I.Kaczmarczyk

  1a 17:00 21 M.Czugała
  1b 17:00 22 M.Lorenc
  2a 17:00 24 A.Wilk
  3a 17:00 świetlica I.Łozińska
  3b 17:00 23 M.Grzeszczak
  4a 17:00 stołówka P.Sęczawa
  4b 17:00 biblioteka M.Próba
  4c 17:00 26 K.Rajmund
  4d 17:00 25 B.Kaszubowska
  5a 17:00 2 I.Chyżowska-Kwiecień
  5b 17:00 3 B.Pusiak-Marek
  6a 17:00 5 R.Gryciuk
  6b 17:00 8 M.Kita
  7a 17:00 6 V.Pałka
  7b 17:00 7 S.Zubelewicz
 • 22 stycznia 2018r.  nasi półkoloniści gościli z wizytą w IPN. Relacja z wizyty została nagrana przez Radio Szczecin.

 • UWAGA! ZMIANA TERMINU WPŁAT ZA PÓŁKOLONIE ZIMOWE!

  Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu wpłat za półkolonie zimowe - należy ich dokonywać od 2 do 6 stycznia 2018r. na wcześniej podane konto. Wcześniej dokonane wpłaty będą zwracane.

 • PÓŁKOLONIE ZIMOWE

  PÓŁKOLONIE ZIMOWE

  Drodzy Rodzice.

  Zapraszamy do udziału dzieci w półkoloniach zimowych organizowanych w naszej szkole, które odbędą się w dwóch turnusach:

   

  15.01. 2018 r. - 19.01. 2018 r. - I turnus

  22.01. 2018 r. - 26.01.2018 r. - II turnus

   

   

  Harmonogram rekrutacji uczestników półkolonii zimowych:

  1. 04.12.2017 r. - 11.12.2017 r. - składanie przez rodziców dzieci z klas 1 – 7 (pierwszeństwo mają uczniowie klas 1-3) poprawnie wypełnionych kart kwalifikacyjnych uczestnictwa w półkolonii zimowej oraz podpisanego regulaminu (karty kwalifikacyjne, regulamin, dostępne są w sekretariacie szkoły).

  2. 13.12.2017 r. - wywieszenie listy zakwalifikowanych uczestników na półkolonie zimowe.

  3. 02.01.2018 r. do 06.01.2018 r. -  wpłaty (100 zł za tydzień/ 200 zł za 2 tygodnie).

   

  Wpłat za półkolonie proszę dokonywać wyłącznie przelewem na konto  nr 44 1020 4795 0000 9102 0278 5400 z dopiskiem półkolonie oraz podaniem turnusu I/II lub I albo II.

   

  Pytania proszę kierować do pań Żanetty Petryniak i  Małgorzaty Kity.

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego
  ul. Dobrzyńska 2
  70-025 Szczecin
 • (+91) 4821621

Galeria zdjęć