INFORMACJE MAŁY PODAREK - DUŻO RADOŚCI FORUM WOLONTARIATU WSPÓŁPRACA Z SENIORAMI GALERIA ZDJĘĆ ODKRĘCAMY, ZBIERAMY, POMAGAMY ADOPCJA DZIECKA Z KENII GORĄCZKA ZŁOTA - PCK ZBIÓRKA RZECZY DLA "TĘCZY SERC" Regulamin SKW

ADOPCJA DZIECKA Z KENII

Przyszedł do nas kolejny list z Kenii. smiley

Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania z Kenii - list w załączniku!

list_z_Kenii.pdf

Oczywiście nadal zbieramy pieniążki na kolejne lata nauki naszej adoptowanej na odległość Mum Letimaya.

Pierwsza kwota pieniężna została przekazana!

Nasza podopieczna będzie miała opłacony pierwszy rok nauki!

Akcja zbiórki pieniędzy ruszyła! Są w naszej szkole osoby, które chcą wesprzeć naukę dzieci w Kenii.

Zaproponowano nam, aby naszą podopieczną była 10 letnia dziewczynka, która nazywa się Mum Letimaya.

Osoby niezadeklarowane u pana Jacka również mogą przyłączyć się do tej akcji przekazując pieniążki

na podane konto:

PKO 49 1020 4795 0000 9302 0370 7973

z dopiskiem:  Adopcja dziecka w Kenii + imię i nazwisko dziecka.

Osoby, które pragną włączyć się w ten program, mogą kontaktować się telefonicznie: 513-335-655

lub listownie: wizytatorka@kuria.pl

Po spotkaniu z kenijskim kapłanem Jeremym Kabuga Murithi, niektórzy uczniowie naszej szkoły, postanowili wesprzeć naukę dzieci  w miejscowości Kipsing (Kenia), w ramach programu: „Adopcja ucznia na odległość”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Wydział   Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Roczny koszt nauki i utrzymania dziecka w szkole wynosi około 100 dolarów.

W naszej szkole wpłaty na ten cel przyjmuje pan Jacek Czugała – nasz katecheta. Udział w tej akcji jest zupełnie   dobrowolny i nie ma żadnego wpływu na ocenę z religii. Proponujemy, aby zadeklarowana kwota nie była większa         niż 5 zł miesięcznie. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panem Jackiem.