• Robimy kokardy narodowe

• 13.11.2017 09:18
      • Mała lekcja patriotyzmu
      • Wspólne robienie kokard narodowych z okazji Święta Narodowego to kolejne przedsięwzięcie integrujące naszych uczniów ze  środowiskiem lokalnym.

Na zaproszenie pani prezes Stowarzyszenia Razem Łatwiej zrzeszającym aktywnie działających seniorów, odbyło się wspólne wykonanie kokard narodowych. Spotkanie to było małą lekcją patriotyzmu, możliwością integracji pomiędzy pokoleniami, jak również szansą na wykazanie się talentem plastycznym. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 4 d  i członkowie Stowarzyszenia Razem Łatwiej.

Do niedawna nazywana kotylionem, kokarda narodowa to   biało-czerwona  rozeta przypinana do garderoby.  Ten symbol patriotyzmu stosowany był w ważnych dla kraju momentach i noszony
        z dumą. Tym samym noszący ją manifestowali przynależność do narodu polskiego.
        Zrobione razem kokardy będą pamiątką dla  uczestnikom warsztatów i ozdobą podczas Narodowego Święta Niepodległości. Miłym akcentem było samodzielne przygotowanie przez ochotników z klasy 4 d i pani Marii wypieków a później ich degustacja. Dziękujemy za  wszystko.

Natala w roli szefa kuchni spisała sie doskonale

Nie obyło się bez pomocy miłych pań