• Projekt edukacyjny w języku obcym jako metoda promująca czytelnictwo

• 28.02.2018 13:31
      • Wzbogacamy słownictwo związane z czytelnictwem, biblioteką, książkami, bajką i baśniami.
      • Nasza biblioteka zainicjowała dla uczniów projekt czytelniczy o tyle trudny, że należało go wykonać w języku niemieckim i angielskim. Byliśmy ciekawi, jak w języku obcym brzmią takie słowa, jak książka, biblioteka, czytelnik, zakładka i inne wyrazy związane ze światem czytelnictwa i czytelnika. Efektem pracy uczniów są ciekawe, kolorowe prace. Zarówno pomysły, jak i wykonanie zasługują na uznanie. Można było dostrzec zaangażowanie uczniów, niektórzy odkryli w sobie umiejętności językowe i plastyczne. Wszyscy podeszli do niego profesjonalnie,  co miało pozytywny wpływ na efekty oraz pracę w grupie. Dzięki takim akcjom wzrasta zainteresowanie dla książki, czytania. Jest to ponadto doskonała zabawa  wzbogacająca język i poszerzająca   horyzonty.