• Pażdziernik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

   • 12.10.2019 15:28
   • Hasło tego roku „Wyobraź sobie”
     
   • Zamiar biblioteki nie inny być powinien nad użyteczność.
    Jeżeli więc tego się zakładający trzymać zechce,
    trzeba iżby czytelników oświeceńszymi i lepszymi czyniła.
                   
                                  Ignacy Krasicki

     

    Nieco historii:
    W roku 1999 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarian ship) ustanowiło nowe święto. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – cały październik.
    Święto bibliotek szkolnych ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

    Informujemy, iż nasza biblioteka szkolna, włącza się co roku w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Święto to otwiera w bibliotece cykl konkursów i akcji. Pierwszym z nich jest 4 pażdziernika ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. To już nasza stała impreza, podczas której pokazujemy na wystawie książki o interesującej  Was tematyce, dostępne u nas w bibliotece szkolnej. Natomiast na holu szkoły prezentujemy   naszym kolegom i koleżankom własne domowe pupile, koty, psy , świnki, rybki itp. - każdy Wasz przyjaciel  na plakat. Miło nam jest też Was poinformować, że mamy już za sobą uroczyste pasowanie na czytelnika w klasie 1 B oraz pierwszy z wielu konkursów „Człowiek ze złotym parasolem ” do którego przystapily dzieci z grupy przedszkolnej .
     

     

     

   • Wróć do listy artykułów