• WIZYTA TĘCZOWEGO PRZEDSZKOLA

  W środę 4 kwietnia br. dzieci z Tęczowego Przedszkola odwiedziły naszą szkołę. Celem  wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Nasi podopieczni zostali bardzo miło przyjęci. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nich zajęciach czytelniczych. Jednocześnie umożliwiono im zwiedzanie sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, biblioteki oraz stołówki. Dzieci obdarowane prezentami, pełne wrażeń wróciły do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi przedszkolakami oraz rodzicami.

 • WIOSNA - ZDJĘCIA KASI B. z 5A
  08.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WIOSNA - ZDJĘCIA KASI B. z 5A.

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY "PI"
  29.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY "PI".

 • SNIADANIE "NA TRAWIE"
  23.03.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SNIADANIE "NA TRAWIE".

 • WIZYTA STUDENTÓW W RAMACH WSPÓŁPRACY Z AIESEC

  W dniach  od 26 lutego do 9 marca 2018 r. gościli w naszej szkole studenci z Chin i z Turcji ( Shirley i Omar). Podczas lekcji języka angielskiego prezentowali oni swoje kraje. W klasach młodszych uczniowie poznali legendę o uwięzionej córce sułtana  w wieży Leandra w Stambule oraz nauczyli się rysować chińskie  misie panda. Uczniowie klas starszych poznali różnicę pomiędzy świętami Bożego Narodzenia i Ramadanem, odetchnęli z ulgą po prezentacji Shirley na temat dyscypliny w chińskich szkołach oraz obeszli się smakiem, gdy Omar opowiadał o pysznej tureckiej baklavie. 

 • WIRTUALNY SPACER PO NASZEJ SZKOLE

  Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań Małgorzaty Kity i Żanetty Petryniak podjęli się projektu mającego na celu promocję naszej placówki. Został nakręcony krótki film będący wirtualnym spacerem po SP 20. Oprowadziły nas Kamila Hes oraz Karolina Goździewska, a za kamerą ukrywał się nasz absolwent oraz rodzic dwóch uczniów -  pan Karol Burdzicki.  Zostały przedstawione ciekawe lekcje, np. chemii czy biologii oraz  praca w kołach zainteresowań. 

  Efekty pracy można podziwiać po kliknięciu na link "Spacer po szkole".

  Zapraszamy wszystkich do wspólnej przechadzki!

   


   

 • TURNIEJ "DZIKICH DRUŻYN"

  TURNIEJ "DZIKICH DRUŻYN"

  24 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłkarskim „Dzikich drużyn”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 55 i Radę Osiedla „Pomorzany” w dwóch kategoriach wiekowych: drużyna chłopców z klas VII-VI oraz V-IV. Do południa walczyła starsza grupa w składzie: Maciej Stepień, Mateusz Pietras, Maciej Jurek, Paweł Ratajczak, Hubert Zaręba, Mateusz Kaczmarek, Mateusz Stawowy. Chłopcy wywalczyli trzecie miejsce, a Mateusz Stawowy został najlepszym bramkarzem turnieju. Po godzinie dwunastej do rywalizacji przystąpili młodsi reprezentanci naszej szkoły w składzie: Filip Mikołajczyk, Kacper Kamer, Szymon Tomkowicz, Krzysztof Kudyba, Marcin Marciniak, Miłosz Bielecki. Im również udało się zająć trzecie miejsce w turnieju. Chłopcy otrzymali pamiątkowy puchar i medal oraz słodkie upominki.

 • DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie SP 20 zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 07.03.2018r. w godz. 15.00- 18.00. To doskonała okazja, aby lepiej poznać naszą szkołę. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące naszej placówki.

  W programie między innymi:

  • prezentacja bazy lokalowej i dydaktycznej szkoły;
  • zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły;
  • pokaz różnorodnych zajęć dydaktycznych;
  • rozmowy indywidualne z nauczycielami i pracownikami szkoły;
  • możliwość uczestniczenia w zabawach i grach sportowych;
  • wystawy osiągnięć i prac naszych wychowanków.
 • NOC BIOLOGÓW

  12 stycznia 2018r. członkowie Koła biologicznego wzięli udział w Nocy Biologów. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie najpierw obejrzeli wystawę „Pajęczaki i owady egzotyczne. Rośliny owadożerne”. Zapoznali się też z kolekcją ciekawych owadów, takich jak straszyki, modliszki, karaczany oraz pająkami ptasznikami i skorpionami. Odważni mogli pogłaskać liściołaza oraz zanurzyć dłoń w tajemniczym pudełku, na którego dnie spoczywał ruchomy piasek, który okazał się być… larwami mączników. Uczestnicy spotkali się również z pracownikami służby celnej, którzy opowiedzieli o problemie nielegalnego handlu w krajach tropikalnych przedmiotami wyprodukowanymi ze zwierząt egzotycznych, np. torebkami ze skóry węży czy figurkami z kości słoniowej. Kolejną atrakcją był udział w zajęciach w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody. Oglądając wystawę „Grzyby i ich tajemnice” uczniowie zaznajomili się z bogactwem świata grzybów występujących w naszych lasach, uczyli się odróżniać gatunki jadalne od ich trujących sobowtórów, a co najważniejsze, każdy okaz mogli obejrzeć, dotknąć, powąchać. Ostatnim punktem programu był udział w warsztatach „Co nas kręci w nosie”, podczas których uczestniczy obejrzeli pokaz multimedialny o alergii pyłkowej, poznali rośliny najczęściej wywołujące uczulenia, a następnie oglądali pod mikroskopem ziarna pyłku różnych gatunków drzew. Mogli też samodzielnie wykonać preparaty z własnego włosa i obejrzeć je pod dużym powiększeniem.

  Udział w Nocy Biologów był dla członków Koła biologicznego ciekawym doświadczeniem. Uczestnicy  poszerzyli swoją wiedzę i mogli choć na chwilę wcielić się w rolę naukowców. Wizyta na Wydziale Biologii tak bardzo się podobała, że uczniowie już teraz planują swoją obecność w kolejnym wydarzeniu – Wiośnie Biologów.

 • FERIE W SZKOLE

  W dniach od 15.01. do 26.01. 2018r. po raz kolejny w naszej szkole zorganizowane zostały zimowe półkolonie. Udział w nich wzięło 50 uczniów z klas 1-4. Półkoloniści uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, modelarskich, czytelniczych. Przeprowadzali eksperymenty, uczestniczyli w karaoke,  zwiedzili Książnicę Pomorską. Aktywnie spędzili czas w kręgielni i na zajęciach w IPN-ie. Obejrzeli 2 seanse filmowe w kinie „Helios” i przedstawienie teatralne„ Pchła szachrajka”.

  Półkolonie przyniosły dużo zadowolenia naszym uczniom i okazały się atrakcyjną i ciekawą propozycją spędzenia ferii zimowych.

 • Serdecznie zapraszamy Rodziców na wywiadówkę w dniu 29 stycznia 2018r. wg harmonogramu:

  Klasa Godzina Sala Wychowawca
  0 18:00 21

  P.Olejniczak, I.Kaczmarczyk

  1a 17:00 21 M.Czugała
  1b 17:00 22 M.Lorenc
  2a 17:00 24 A.Wilk
  3a 17:00 świetlica I.Łozińska
  3b 17:00 23 M.Grzeszczak
  4a 17:00 stołówka P.Sęczawa
  4b 17:00 biblioteka M.Próba
  4c 17:00 26 K.Rajmund
  4d 17:00 25 B.Kaszubowska
  5a 17:00 2 I.Chyżowska-Kwiecień
  5b 17:00 3 B.Pusiak-Marek
  6a 17:00 5 R.Gryciuk
  6b 17:00 8 M.Kita
  7a 17:00 6 V.Pałka
  7b 17:00 7 S.Zubelewicz
 • 22 stycznia 2018r.  nasi półkoloniści gościli z wizytą w IPN. Relacja z wizyty została nagrana przez Radio Szczecin.

 • UWAGA! ZMIANA TERMINU WPŁAT ZA PÓŁKOLONIE ZIMOWE!

  Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu wpłat za półkolonie zimowe - należy ich dokonywać od 2 do 6 stycznia 2018r. na wcześniej podane konto. Wcześniej dokonane wpłaty będą zwracane.

 • PÓŁKOLONIE ZIMOWE

  PÓŁKOLONIE ZIMOWE

  Drodzy Rodzice.

  Zapraszamy do udziału dzieci w półkoloniach zimowych organizowanych w naszej szkole, które odbędą się w dwóch turnusach:

   

  15.01. 2018 r. - 19.01. 2018 r. - I turnus

  22.01. 2018 r. - 26.01.2018 r. - II turnus

   

   

  Harmonogram rekrutacji uczestników półkolonii zimowych:

  1. 04.12.2017 r. - 11.12.2017 r. - składanie przez rodziców dzieci z klas 1 – 7 (pierwszeństwo mają uczniowie klas 1-3) poprawnie wypełnionych kart kwalifikacyjnych uczestnictwa w półkolonii zimowej oraz podpisanego regulaminu (karty kwalifikacyjne, regulamin, dostępne są w sekretariacie szkoły).

  2. 13.12.2017 r. - wywieszenie listy zakwalifikowanych uczestników na półkolonie zimowe.

  3. 02.01.2018 r. do 06.01.2018 r. -  wpłaty (100 zł za tydzień/ 200 zł za 2 tygodnie).

   

  Wpłat za półkolonie proszę dokonywać wyłącznie przelewem na konto  nr 44 1020 4795 0000 9102 0278 5400 z dopiskiem półkolonie oraz podaniem turnusu I/II lub I albo II.

   

  Pytania proszę kierować do pań Żanetty Petryniak i  Małgorzaty Kity.

   

   

 • SZOPKI - FESTYN BN 2017
  02.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZOPKI - FESTYN BN 2017.

 • FESTYN ŚWIĄTECZNY

  FESTYN ŚWIĄTECZNY

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i  przyjaciół szkoły na doroczny Festyn Świąteczny, który odbędzie się dnia 2 grudnia 2017 r. w godzinach od 10.00 do 12.00 w naszej szkole. W programie liczne atrakcje: kiermasz wyrobów świątecznych, kawiarenka, pyszne domowe ciasta, darmowa grochówka dla wszystkich,  liczne konkursy, występy artystyczne uczniów, wystawa szopek, rozstrzygnięcie konkursu na Anioła Świątecznego, spotkanie ze Świętym Mikołajem, a wszystko w ciepłej, radosnej atmosferze. Uzyskane w czasie festynu fundusze zostaną przeznaczone na zakup tablicy interaktywnej do sali 24. 

  Podczas festynu będziemy także gościć przedstawicieli Fundacji DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Każdy z Państwa może zostać dawcą i zarejestrować się u nas w bazie danych. Trzeba być osobą pełnoletnią i koniecznie mieć przy sobie dowód osobisty.  Może dzięki temu ktoś z Państwa zostanie Świętym Mikołajem i podaruje komuś życie?

   

   

 • DNI JĘZYKÓW OBCYCH

   24 listopada 2017 r. zakończyliśmy trzydniowe obchody Dni Języków Obcych. Na szkolnych korytarzach powiewały nie tylko flagi Wielkiej Brytanii, Niemiec, ale również Kanady, Kenii czy Madagaskaru. Na  przerwach odbywało się wspólne śpiewanie anglojęzycznych  piosenek. Klasy starsze grały w WORD BINGO, a młodsze  zmagały się ze słownymi  zagadkami.   Finałowym wydarzeniem  szkolnych Dni Języków Obcych było anglojęzyczne przedstawienie  pt: "Little Red Riding Hood", czyli współczesna  wersja Czerwonego Kapturka. W przedstawieniu wystąpili: Julia Ostrowska, Kamila Hes, Wiktoria Presman, Zofia Gonciarz, Magdalena Kwiecień, Nikola Szczepaniak, Lucyna Plich, Maria Wiśniowska i Mateusz Kaczmarek z klasy 6 b oraz Weronika Kulpa, Wiktoria Flis i  Wiktoria Wnuk z klasy 7 a. Gratulujemy udanego debiutu aktorskiego! 

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU "W POSZUKIWANIU KRÓLESTWA LAILONII".
  19.11.2017

  Dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego,z filią nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Radą Osiedla Pomorzany, projekt z zakresu upowszechniania kultury zatwierdzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. "W poszukiwaniu Królestwa Lailonii" adresowany do mieszkańców dzielnicy Pomorzany, miał szansę zaistnienia w tej części Szczecina.

  W ramach projektu podjęto działania dedykowane trzem dzielnicom Szczecina – Golęcino, Niebuszewo, Pomorzany. Projekt poprzez szeroką współpracę aktywizuje i integruje różne środowiska i pokolenia oraz służy upowszechnianiu kultury. Te założenia realizowano m.in. poprzez wykonanie wielkoformatowych ilustracji, organizację spotkań, na których odczytano „Bajki z Królestwa Lalonii dla dużych i małych”- uznanego filozofa Leszka Kołakowskiego. 
  W proces czytania bajek zostali zaangażowani uczniowie szkół, mieszkańcy, czytelnicy bibliotek, młodzież z ośrodka
  socjoterapii, przy wsparciu nauczycieli, opiekunów oraz znanego lektora Stanisława Heropolitańskiego, jak również
  przy współudziale aktorki z Teatru Lalek Pleciuga – Mai Bartlewskiej.


  Koordynator projektu, Pani Magdalena Tyczka serdecznie dziękuje wszystkim za udział i wsparcie i zaprasza na wystawę
  prezentującą fotografie ze spotkań, które miały miejsce w trzech dzielnicach Szczecina oraz pokaz filmu z cyklu
  bajki z Królestwa Lailonii pt. „O największej kłótni” - ze Studia Filmów Animowanych z Poznania.

  Otwarcie wystawy i pokaz filmu odbędą się 21.11.17 w PIWNICY KANY o godz. 13:00.

 • DNI JĘZYKÓW OBCYCH

  DNI JĘZYKÓW OBCYCH

  W dniach 22 – 24 listopada w naszej szkole obchodzić będziemy Dni Języków Obcych.  Szkolne korytarze wypełnią się akcentami w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe rozwiązując krzyżówki, quizy, rebusy, oraz pośpiewać znane piosenki.

  Program obchodów Dni Języków Obcych:

  Środa, 22 listopada

  Konkursy dla klas młodszych - „Zabawa z angielskimi słówkami dla klas 1-3:

  -godz. 9:50- 10.35 – klasy 3a i 3b

  -godz.11:40-12:25- klasy 1a i 1b

  -godz. 12:45-klasa 2a

   Czwartek, 23 listopada

   WORD BINO – gra w Bingo dla klas starszych:

  -godz. 8:15- 8:30 – klasy 7a i 7b

  -godz. 10:35-10-45 – klasy 5a i 6b

  -godz. 11:30-11:40-klasy 4a, 4b, 4c i  4d, 

  -godz. 12:25-12:45-klasy 5b i 6a

   Piątek, 24 listopada

  Przedstawienie  pt: „Little Red Riding Hood” – współczesna, anglojęzyczna  wersja bajki o Czerwonym Kapturku przygotowana przez uczniów naszej szkoły.

   

 • 18.11.2017 Wzbogacamy słownictwo związane z czytelnictwem, biblioteką, książkami, bajką i baśniami.
  Projekt edukacyjny w języku obcym jako metoda promujaca czytelnictwo - Obrazek 1

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego
  ul. Dobrzyńska 2
  70-025 Szczecin
 • (+91) 4821621

Galeria zdjęć